Wczytuję...

Dlaczego masz problem z impotencją i co z tym zrobić?

jak zaradzić impotencjiNazwanie faceta, że jest impotentem to chyba jedna z najgorszych obelg. Rzeczywiście zaburzenia erekcji są coraz bardziej powszechne wśród mężczyzn. Impotencja to stan, który wpływa na zdolność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu, bądź wytrysku. Czynniki prowadzące do tego problemu mają podłoże emocjonalne lub fizyczne. Ryzyko impotencji zwiększa się z wiekiem. Jednak młodsze osoby również mogą cierpieć z tego powodu. Szacuje się, że nawet połowa mężczyzn między 40 a 70 rokiem życia doświadcza zaburzeń erekcji.

Aby efektywnie przeciwdziałać impotencji trzeba wiedzieć co jest jej najczęstszą przyczyną

  1. Choroby endokrynologiczne. Nasz układ hormonalny odpowiada pośrednio albo bezpośrednio za wiele funkcji organizmu. Należą do niego regulacja między innymi metabolizmu, naszego nastroju czy libido. Natomiast jeśli cierpisz na cukrzycę jesteś zdecydowanie narażony na impotencję. Jest to choroba, która wpływa na zdolność organizmu do prawidłowego wykorzystywania insuliny. Jednym z rezultatów bycia diabetykiem jest uszkodzenie nerwów. Wpływa to również na pracę penisa. Poza tym dochodzi do zaburzeń przepływu krwi. Obie te przyczyny mogą prowadzić do poważnych zaburzeń erekcji.
  2. Choroby związane z sercem. Chodzi tu głównie o problem z pompowaniem odpowiedniej ilości krwi. Kiedy nasza pompa życia nie nadąża może to w łatwy sposób prowadzić do impotencji. Miażdżyca tętnic to choroba, która objawia się zwężeniem naczyń krwionośnych. Jeśli dodamy do tego wysoki poziom cholesterolu czy nadciśnienie to można być pewnym, że w krótkim czasie zaczną się problemy z erekcją. Dlatego tak istotne jest regularne badanie krwi oraz ciśnienia. Wystarczy raz do roku kontrolna wizyta u swojego lekarza. Szczególnie, gdy przekroczy się 40 lat.
  3. Zaburzenia emocjonalne. Nie tylko te cielesne przypadłości mają wpływ na twój seks. Osoby cierpiące na depresję również są narażone na zaburzenia erekcji. Związane z nią poczucie smutku i przygnębienia może bezpośrednio nie mieć przełożenia na twoje narządu płciowe, jednak pośrednio osłabi to libido. Inną przyczyną o podłożu emocjonalnym jest poczucie lęku. Chodzi tu głównie o niepokój związany z porażkami na tle seksualnym. Wydarzenia z przeszłości mogą mocno rzutować na nasze pożycie intymne. To powoduję, że będziesz w stanie osiągnąć erekcję masturbując się, bądź we śnie, ale podczas stosunku już nie.
  4. Codzienne nawyki. Takie kwestie jak nadużywanie alkoholu czy narkotyków to prosta droga do impotencji. Tego typu używki powodują niezdolność osiągnięcia i utrzymania wzwodu. Poza tym siedzący tryb życia oraz niezdrowe jedzenie. Nie tylko negatywnie wpływa to na potencję, ale również osłabia wartość nasienia.
  5. Zaburzenia neurologiczne oraz układu nerwowego. Pewne przypadłości wpływają negatywnie na zdolność mózgu do komunikowania się z układem rozrodczym. Może to mieć wpływ na problemy z erekcją. Do takich chorób zalicza się:
  • udar,
  • padaczkę,
  • chorobę Parkinsona,
  • chorobę Alzheimera.

Ponadto mężczyźni, u których dokonano operacji prostaty mogą także mieć problem z impotencją. Podczas takich zabiegów dochodzi często do naruszenia nerwów odpowiedzialnych za pracę penisa. Problem ten dotyczy również kolarzy długodystansowych. Dzieję się tak, gdyż zachodzi długotrwały ucisk genitaliów. Co w łatwy sposób prowadzi do naruszenia nerwów członka.

Jeśli masz pewność, że jesteś zdrowy a mimo to borykasz się z zaburzeniami erekcji, pomyśl nad rozwiązaniem. Jednym z nich może być zażywanie sprawdzonego suplementu takiego jak Vigrax, który niemal natychmiast da rezultaty. Tylko jaki to ten sprawdzony? Wiadomo przecież, że nie pójdziesz wypytać się pani w aptece. My zrobiliśmy to za Ciebie. Na naszej stronie znajdziesz szereg tabletek na impotencję, które wyróżniają się zaufaniem użytkowników oraz bezpiecznym składem.

One thought on “Dlaczego masz problem z impotencją i co z tym zrobić?

Dodaj komentarz