Wczytuję...

Buzdyganek Naziemny – siła w naturze

Każdy kto choć raz czytał skład jakiegokolwiek suplementu na potencję musiał zetknąć się z nazwą buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris). Jest to niepozorna roślina, która ma w sobie wielką moc. Chociaż przypomina chwasty, które babcie wyrywają ze swoich grządek, to jednak nauka doceniła je. Badania przeprowadzone nad tą rośliną wskazują na niezliczoną ilość zalet jakie w sobie skrywa. Najpopularniejszą właściwością tych drobnych, żółtych kwiatków jest wpływ na podniesienie poziomu testosteronu. Dlatego po suplementy oraz wyciągi z buzdyganka sięgają zarówno panowie, którzy mają problem ze swoją seksualnością jak i ci, którzy chcą poprawić swoje wyczyny na siłowni. Na przełomie lat 80 i 90 XX wieku doszło do wzrostu popularności tej rośliny. Ogromny wpływ na to mieli ciężarowcy, którzy dzięki buzdygankowi podnosili coraz większe ciężary na zawodach. Wkrótce ta mała roślinka biła rekordy popularność wśród płci męskiej.

Jak buzdyganek naziemny wpływa na męską potencje?

Istnieje wiele badań nad wpływem tej rośliny na poziom testosteronu. Pierwsze z nich sięgają roku 1985 i pochodzą z Bułgarii. Grupa osób, która przyjmowała dawki wyciągu z buzdyganka znacznie zwiększyła ilość androgenu w organizmie. Jednak kolejne badania wskazują na jeden istotny wniosek. Tribulus terrestris podnosi poziom testosteronu przede wszystkim u osób, u których ilość tego hormonu jest niska. To znaczy, że mężczyźni, którzy nie mają problemu z seksualnością nie wzmogą swojej siły poprzez stosowanie suplementów z wyciągiem z właśnie buzdyganka. Natomiast panowie cierpiący na zaburzenia erekcji albo niskie libido po zastosowaniu tej rośliny mogą spodziewać się wzrostu męskiego hormonu. Buzdyganek stanowi podstawowy składnik tabletek na potencje Vigrax.

Użycie buzdyganka naziemnego w medycynie naturalnej

Początki wykorzystania tej drobnej roślinki w medycynie sięga czasów niezwykle odległych. Z racji tego, że Tribulus terrestris naturalnie występuje na obszarach Azji czy też Australii to właśnie te starożytne ludy jako pierwsze użyły buzdyganek do leczenia. Początkowo miał on zastosowanie jako preparat na wyciszenie, uspokojenie. Ponadto sięgano po niego, aby przyspieszyć detoks – czyli był moczopędny. Dopiero później zaczęto łączyć te niewinne żółte kwiatki z seksualnością, bowiem uznano go za afrodyzjak. Zamierzchłe czasy i brak jeszcze odpowiedniej wiedzy sprawił, że nie można było jednoznacznie stwierdzić dlaczego panowie i ich narządy płciowe ożywają wraz ze spożyciem buzdyganka.

Działanie buzdyganka w świecie kulturystyki

Jak już zostało wspomniane początki współczesnego zastosowania buzdyganka dotyczą sfery kulturystyki. Pod koniec poprzedniego wieku sportowcy zaczęli wykorzystywać tę roślinę, aby zwiększać swoje osiągnięcia. Do dziś uznaje się buzdyganek za naturalną wersję sterydów, które wpływają na wzrost masy mięśniowej. Szczególnie kulturyści oraz sportowcy, którzy specjalizują się w podnoszeniu ciężarów chętnie sięgają po tabletki zawierające w sobie wyciąg z buzdyganka naziemnego. Dzięki temu, że stosowanie tej rośliny zwiększa krążenie krwi dochodzi do lepszego ukrwienia mięśni oraz wzrostu siły. Ponadto wskazuje się na pozytywny wpływ buzdyganka na odczuwanie zmęczenia. To także ważny aspekt dla sportowców – regeneracja po wysiłku fizycznym.

Właściwości buzdyganka naziemnego

  • Wzrost poziomu testosteronu
  • Potęguje libido
  • Wspomaga leczenie zaburzeń erekcji
  • Zapobiega łysieniu
  • Dostarcza tlenek azotu do ciał jamistych penisa, dzięki czemu wpływa na wzwód
  • Pozytywnie wpływa na syntezę białek
  • Wycisza organizm oraz niweluje uczucie zmęczenia
  • Chroni organizm przed infekcjami
  • Wzmaga ruchliwość plemników w męskim nasieniu

Dodaj komentarz