Wczytuję...

Siła fizyczna a sprawność seksualna

wpływ sportu na seksMało kto zdaje sobie sprawę z tego, że sport to nie tylko pot i wyrabianie mięśni. Aktywność fizyczna rewelacyjnie wpływa także na sprawność seksualną. Istnieje wiele badań, które pochyliły się nad tym zagadnieniem i niemalże jednoznacznie stwierdzono, iż sport idzie w parze z seksem. Jedno z takich właśnie badań dowiodło, że mężczyźni, którzy są systematycznie aktywni fizycznie nie mają problemów z funkcjami seksualnymi. Wynika to głównie z tego, że podczas treningu nasz organizm wytwarza wiele hormonów, które w normalnych warunkach są uśpione. Oprócz serotoniny, czyli hormonu szczęścia po wyczerpującym treningu, poziom testosteronu również wzrasta. A jak wiadomo testosteron odpowiada za sprawność seksualną.

Jaki wybrać odpowiedni sport?

Nie każdy sport tak samo wpływa pozytywnie na sprawność seksualną mężczyzny. Treningi z użyciem ciężarów, sztangi – czyli kulturystyczne podejście do aktywności fizycznej idealnie wpływa na poziom testosteronu. Budowanie masy mięśniowej wymaga tego hormonu i rzeczywiście, jeśli zależy mężczyźnie na byciu cudownym kochankiem dla swojej kobiety, powinien częściej zaglądać na siłownie. Kolejnym sportem, który zdecydowanie pozytywnie wpływa na sprawność seksualną są wszelkiego rodzaju aeroby oraz bieganie. Sekret tkwi w krążeniu krwi. Panowie, którzy borykają się z problemem z brakiem erekcji oraz wzwodu powinni zastanowić się kiedy ostatnio ich tętno podskoczyło. Aktywność fizyczna, szczególnie aeroby oraz bieganie, mają wpływ na krążenie krwi, a to z kolei świetnie oddziałuje na ukrwienie penisa. Jeśli połączy się siłę dobrej jakości preparatu oraz systematyczną aktywność fizyczną zyska się zupełnie nowy wymiar seksualności. Penis odpowiednio ukrwiony poradzi sobie z każdym wyzwaniem w łóżku.

Coś dla kobiet

ćwiczenia mięśni keglaPanie również mogą wesprzeć swoją seksualność dzięki uprawianiu jakiegoś sportu. Niewątpliwie przynosi to korzyści i zwiększa doznania seksualne. Kobieta, która jest aktywna fizycznie ma lepszą kondycję oraz jest bardziej gibka. W związku z tym może spokojnie poszerzyć swój repertuar pozycji, w których bez problemu wytrzyma dłuższy czas. A jak wiadomo mężczyźni szaleją za kobietami, które lubią eksperymentować w łóżku i nadają tempo igraszkom seksualnym.

Natomiast istnieje szczególny rodzaj ćwiczeń, które dedykuje się kobietom w każdym wieku. Chodzi oczywiście o ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla. Sprawne i wyćwiczone te mięśnie poprawią jakość seksu oraz zwiększą szansę na orgazm. Pozytywnym skutkiem ubocznym wykonywania ćwiczeń wzmacniających właśnie tę partię ciała jest kontrolowanie trzymania moczu. Z wiekiem nie jest to już tak oczywiste. Tego rodzaju ćwiczenia są niezwykle proste i głównie polegają na tym, aby napinać podbrzusze. Ruch ten przypomina trochę to jakby się chciało zacisnąć zwieracze. Wykonywanie tych ćwiczeń w pozycji leżącej z dodaniem do tego unoszenia nóg po pewnym czasie przyniesie świetne efekty. Istnieje możliwość uniemożliwienie partnerowi wytrysku poprzez właśnie zaciśnięcie odpowiednie mięśni Kegla, ale to już dla bardziej wtajemniczonych.

Dodaj komentarz