Wczytuję...

Czy seks po 60tcę istnieje? Obalamy mity

dojrzała miłośćKiedy mówi się o seksie to raczej ma się na myśli młode osoby. We współczesnym świecie przyjął się niestety pogląd wykluczający starsze pokolenie z jakichkolwiek intymnych sytuacji. Seks po 60tcę nie jest popularnym tematem, przez co sami zainteresowani nie mają odwagi rozmawiać o nim z innymi. To dość przykre, ponieważ to, że ktoś nie ma już zdolności prokreacyjnej nie oznacza też, że nie może uprawiać seksu. Ta przyjemność nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla 20 i 30 latków. Należy pamiętać, że partnerzy poprzez stosunek seksualny okazują sobie swoje uczucia i oddanie. Nie bez znaczenie mówi się „uprawiać miłość”. Chodzi właśnie o to, aby w każdym wieku chcieć równie intensywnie i blisko współżyć z ukochaną osobą.

Dlaczego ludzie po 60tcę rezygnują z seksu?

Prawdopodobnie wszystko zależy od indywidualnego stosunku danej pary do tego tematu. Oczywiście, częstą przeszkodą, aby doszło do zbliżenia są kwestie fizyczne. Jednak statystyki wskazują raczej na inny problem, który stanowi główną przeszkodę i jest ona umiejscowiona w głowie. Mowa o mentalnym podejściu ukochanych do tych kwestii. Seksuolodzy wyraźnie wskazują, że jeśli dana osoba w przeszłości nie dopuszczała możliwości, że starsze osoby mogą uprawiać seks, to teraz będąc właśnie w podeszłym wieku nie będzie do tego skłonna. Oczywiście w dzisiejszych czasach granica bycia seniorem mocno się przesunęła. Dzięki rozwojowi medycyny oraz zabiegom kosmetycznym osoby po 60tcę trzymają się bardzo dobrze i czują się młodo.

Jednak trzeba pamiętać, że wszystko rozgrywa się w głowie takiej osoby. Nie warto skreślać się na samym początku. Starsze osoby również mają prawo do zaspokajania swoich potrzeb seksualnych. Chociaż zawsze ciężko wyjść poza pewien przyjęty kanon kulturowy. Nasze społeczeństwo postrzega starsze osoby jak swoich dziadków i babcie, które dobre lata mają już dawno za sobą. To niestety przykre i tym bardziej warto zmieniać taką mentalność.

Fizyczne pułapki, które czekają na kochanków

seks po 60tcęChociaż impotencja to nie tylko domena mężczyzn na emeryturze, to jest to rzeczywiście dla wielu osób przeszkoda. Niemożność w utrzymaniu albo w ogóle doprowadzeniu swojego penisa do wzwodu to problem bardzo powszechny. Jednak badania wskazują, że najliczniejsza grupa mężczyzn borykających się z tym problemem to właśnie osoby po 65 roku życia. Panie oczywiście również nie zostały pominięte. Kobiety w różnym wieku przechodzą menopauzę, która jest bardzo ciężkim okresem dla obojga partnerów. Począwszy od znacznego spadku libido, po fizyczne aspekty jak suchość pochwy.

Naprzeciw jak zawsze wychodzi współczesna medycyna. Na rynku dostępne są preparaty, które wspomagają dojrzały organizm. Począwszy od suplementów wydłużających stosunek dla panów. Panie także znajdą coś dla siebie, szczególnie na podniesienie libido. Z resztą każdy zna zbawienne działanie niebieskich tabletek. Dzięki temu osoby, które ukończyły 60 lat również mogą się cieszyć z przyjemności jaką daje seks.

Akt seksualny starszych osób jest w pewnej mierze uzależniony od ich kondycji oraz po prostu zdrowia. Jednak nie należy się od razu negatywnie nastawiać. Skoro ludzkość zdecydowanie wolniej się starzeje, to warto zmienić swoje postrzeganie seksu dojrzałych par. Poza tym seks to idealne narzędzie do utrzymywania bliskości i więzi między ukochanymi. Nie warto rezygnować z tego tylko i wyłącznie z powodu braku ogólnej akceptacji ze strony społeczeństwa. Niestety przyjęło się, że starsze osoby powinny opiekować się wnukami i nikomu nie przychodzi do głowy, że mogą nadal posiadać jakiekolwiek życie intymne.

Dodaj komentarz