Wczytuję...

Jak przedłużyć stosunek seksualny u mężczyzn

przedwczesny wytryskKobiety marzą o kochanku, który da jej długotrwałą przyjemność i doprowadzi do szczytowania. Jednak rzeczywistość jest w większości przypadków inna. Niewielu mężczyzn jest w stanie wytrzymać do finału. Statystyki są bardzo niepokojące. Przedwczesny wytrysk to problem w większości chłopaków w okresie dojrzewania. Jednak badania wykazują, że nawet co trzeci dorosły mężczyzna również boryka się z tym problemem. Należy mieć świadomość, że ten rodzaj zaburzenia seksualnego jest nie tylko problemem natury fizycznej, ale dotyka także sferę psychiczną.

Niestety jest to coraz częstsza przyczyna rozpadu związków. Szczególnie w początkowej fazie, kiedy między partnerami nie wytworzyła się jeszcze na tyle silna więź. Wiele kobiet po prostu w dłuższej perspektywie nie jest w stanie wyobrazić sobie wspólnego życia w taki sposób. Zaburzenia erekcji prowadzą do ciągłego braku zaspokojenia jej potrzeb seksualnych ze strony mężczyzny. Powoduje to napięcia oraz frustracje i w konsekwencji rozpad takiego związku.

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Lekarze za definicje przedwczesnej ejakulacji uważają stosunek seksualny, który trwa mniej niż dwie minuty. Chodzi o moment od wzwodu do wytrysku. Jednak statystyki mówią, że najczęściej tego rodzaju stosunki kończą się zaledwie po 30 sekundach. Jest to zarówno dla takiego mężczyzny jak i kobiety przykre doświadczenie. Każde z partnerów odczuwa zawód oraz brak zaspokojenia seksualnego.

Przedwczesny wytrysk ma swoje źródło w wielu przypadłościach. Jednym z nich może być przewlekła choroba – cukrzyca, nadciśnienie albo problemy z prostatą. Poza tym chwilowo może się objawiać po długotrwałej przerwie w stosunku seksualnym. Dlatego na początku swojej przygody z seksem młodzi panowie często właśnie dochodzą bardzo szybko. Jednakże w takich przypadkach nie należy się zbytnio tym przejmować i można uznać to za jak najbardziej normalną sytuacje.

Jak się okazuje problem ten nie tkwi wyłącznie w kwestii zaburzeń hormonalnych czy innych chorobach, jego korzenie sięgają także do strefy psychicznej mężczyzny. Dla mężczyzny niezwykle istotne jest jego dowartościowanie. Jeśli sam myśli o sobie dobrze i czuje, że jest akceptowany przez środowisko oraz swoją ukochaną, to nie ma mowy o problemach z przedwczesnym wytryskiem. Jednak jeśli np. ma niewielkich rozmiarów penisa oraz czuje się niepewnie w sytuacjach intymnych to problem murowany. Bardzo istotna rolę w przedwczesnym wytrysku pełni niski poziom serotoniny w organizmie.

Wszystko dzieje się w głowie

mężczyzna z problemem przedwczesnego wytryskuSerotonina to hormon, który jest niezwykle ważny dla dobrego samopoczucia. Poza tym ma spory wpływ na orgazm, a raczej jego wstrzymywanie. Fani czekolady raczej nie mają problemu z jej niedoborem, ponieważ serotoninę można znaleźć właśnie w tym produkcie. Jednak nie zaleca się przy spadku formy po sięganie po tabliczkę czekolady bo to z kolei prowadzi do zbyt wysokiego poziomu cukru. Dobrym sposobem na zwiększenie ilości serotoniny jest jedzenie większej ilości węglowodanów. Jedzenie bananów oraz ryb to dobry sposób na wysoki poziom tego hormonu. Jest to dobra metoda dla osób, które bardziej z psychicznego punktu widzenia niż tego fizycznego borykają się z przedwczesnym wytryskiem.

Czy wiesz, że..?
Serotonina i dopamina to dwa hormony, które dają wiele pozytywnych stanów naszemu organizmowi. Mają spory wpływ na odpowiednią długość stosunku. Jeśli żyją ze sobą w odpowiedniej harmonii mężczyzna nie będzie miał jakichkolwiek problemów z przedwczesnym wytryskiem albo niemożnością erekcji. Natomiast sprawa się komplikuje w momencie braku współpracy między nimi. Serotonina jest jak tama dla wytrysku, natomiast dopamina ma za zadanie doprowadzić do orgazmu. Dlatego tak ważne jest ich współgranie. Jeśli organizm wytwarza zbyt mało serotoniny w stosunku do ilości dopaminy, dochodzi do problemu przedwczesnego wytrysku.

Oczywiście pewne przyczyny występowania tego zaburzenia seksualnego są na tyle złożone, że nawet najlepsza dieta może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Warto próbować różnych sposobów na pozbycie się tego krępującego problemu, jednak nie należy wykluczać w niektórych przypadkach również wizyty u specjalisty. Dla wielu mężczyzn wybranie się do psychologa, bądź seksuologa jest niczym ujma na honorze. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że jeśli nie ma się odpowiedniego wsparcia ze strony partnerki, a przedwczesny wytrysk jest spowodowany długotrwałym stresem albo lękiem przed niepowodzeniem w łóżku, to pomoc specjalisty może być nieoceniona.

Tabletki na przedłużenie stosunku bez recepty

Problem jest bardzo delikatny i wielu mężczyzn wstydzi się swojej przypadłości. Jednak tego rodzaju zaburzenia erekcji są na tyle poważne, że nie należy ich lekceważyć. Oczywiście zdarzają się jednorazowe wpadki i to praktycznie każdemu. Natomiast problem zaczyna się pojawiać, gdy tego rodzaju wpadki są regularne i częste. Wtedy warto zastanowić się nad bardziej profesjonalnym wsparciem. Uzupełnieniem stosowania tabletek może być wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Jest ich naprawdę sporo i w połączeniu z odpowiednio dobranymi tabletkami mogą przynieść rewelacyjne efekty.

tabletki na przedłużenie stosunku seksualnego u mężczyzn

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które wspomagają organizm mężczyzny. Dzięki nim można wydłużyć stosunek nawet o 30 minut. Dla facetów, którzy kończą grę po kilkudziesięciu sekundach taka odmiana to spory sukces. Tabletki te działają głównie poprzez stymulacje hormonów. Chociażby wspomniana już serotonina jest pobudzana do wzrostu w organizmie. Dzięki temu już po kilku dniach stosowania można zauważyć pierwsze pozytywne efekty kuracji. Poza tym wielu mężczyzn decyduje się właśnie na preparaty bez recepty, ponieważ są znacznie łatwiej dostępne niż specyfiki z apteki.

Jeśli zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie to zwróć uwagę na to czy wybrany preparat ma odpowiedni skład. zdecydowanie najlepszy będzie ten opierający się o zioła i naturalne wyciągi z roślin. Rozwiązując jeden problem należy pamiętać, aby  nie wpadać w kolejny. Dlatego nie obciążaj wątroby ciężkimi lekami, które mogą wpędzić organizm w niemały problem.

Przedwczesny wytrysk nie musi być tematem tabu. Warto szukać sposobu na pozbycie się tego problemu. Począwszy od zmiany diety po sięgniecie po odpowiednie tabletki czy po prostu sport. Jednak czasami warto zacząć od uświadomienia sobie gdzie tkwi problem. Takie podejście niewątpliwie ułatwi poradzenie sobie z nim.  

2 thoughts on “Jak przedłużyć stosunek seksualny u mężczyzn

  1. Problem zaczyna się najczęściej w głowie, dlatego to od niej należy zacząć. Ja kupiłem wibrator dla mojej dziewczyny i jak zeszła ze mnie presja, że muszę podołać… zacząłem radzić sobie o wiele lepiej! 🙂 Polecam!

    1. od 4 lat biorę różne rzeczy na przedwczesny wytrysk. zacząłem od konkretu stud 100. nie był w tabletkach ani w kremie tylko w sprayu ale od kiedy pojawił się w tabletkach climax control nie narzekam i jestem od roku na tym.

Dodaj komentarz