Wczytuję...

Poznaj przyczyny niskiego libido u mężczyzn

Czas obalić mit dotyczący braku seksu w związkach starszych osób. Jak się okazuje wiek to tylko jeden z czynników osłabiających ochotę na igraszki w łóżku. Tak naprawdę jest ich zdecydowanie więcej. Statystyki pokazują, że problem zaniżonego popędu płciowego dotyka osoby niemalże w każdym wieku. W związku z tym warto dowiedzieć się gdzie tkwi przyczyna i jak z nią walczyć.

Libido
Termin libido określa popęd seksualny. Jest to swego rodzaju gotowość do współżycia seksualnego z partnerem. Tego rodzaju pobudzenie organizmu ma na celu doprowadzić daną osobę do obcowania płciowego. W związku z tym niski poziom libido prowadzi do oziębłości seksualnej i braku podniecenia. Natomiast zbyt wysokie libido może prowadzić do nadpobudliwości i problemów z całkowitym zaspokojeniem swojego popędu płciowego.

Podstawowe czynniki obniżające libido

Kwestii, które obniżają popęd seksualny jest wiele. Mają swoje różne podłoża i każde z nich inaczej wpływa na stan zdrowia danej osoby. Jednak istnieją 3 czynniki, które są najczęstszą przyczyną niskiego poziomu libido u mężczyzn.

  1. Uraz mechaniczny
  2. Wiek
  3. Stres
 Co istotne wszystkie te trzy czynniki mają nierozłączny związek z poziomem niezwykle ważnego dla mężczyzn hormonu czyli testosteronu. Ma on bezpośredni związek z męskim libido. 

zaburzenia seksualne - niskie libidoUrazy mechaniczne są z reguły dość rzadkie, jednak możliwe. Zdecydowanie więcej mężczyzn po osiągnięciu półwiecza zaczyna zauważać, że nie czują potrzeby kochania się ze swoją partnerką. Nie ma się czemu dziwić, w końcu w tym pięknym wieku zaczyna dochodzić do pewnych zmian, które wprowadza andropauza. Termin ten jest często utożsamiany z żeńską menopauzą co jest dość sporym uproszczeniem. W przypadku andropauzy nie dochodzi do tak szerokich zmian, które są nieodwracalne, jak chociażby zakończenie okresu rozrodczego. W tym okresie organizm mężczyzny przygotowuje się na nadchodzącą starość. Obecny styl życia i medycyna sprawiają, że panowie po pięćdziesiątce są niezwykle sprawni i często zostają ojcami, co nie zmienia faktu, że dochodzi do wielu efektów ubocznych w tym wieku. Zmniejszenie się poziomu testosteronu, co w konsekwencji prowadzi do obniżenia popędu seksualnego jest częstym objawem wejścia w okres andropauzy.

Najwięcej jednak szkód przynosi to jak współcześni mężczyźni funkcjonują. Stres towarzyszy obecnie na każdym kroku i jest już nieodłącznym czynnikiem życia. Dlatego nie można się dziwić statystykom, które wskazują, że coraz częściej dochodzi do zaburzeń na tle seksualnym już u mężczyzn ledwo po dwudziestym roku życia. Obniżone libido jest właśnie jednym z tych objawów życia w ciągłym stresie, którego praktycznie nie da się wyeliminować. Jest to stały element w niemalże każdej pracy, domu i życiu prywatnym. W innym artykule dowiesz się jak radzić sobie z niskiem libido.

Dodaj komentarz