Wczytuję...

Jak powiedzieć o swoich fantazjach erotycznych partnerowi

fantazje erotyczneFantazje są różne, ile ludzi tyle możliwości. Niektóre są uznawane przez seksuologów za dewiacje albo po prostu nienormalne. Jednakże każdy z nam powinien jakieś mieć. Fantazjowanie na tematy związane z seksem są tak naprawdę oznaką zdrowia psychicznego oraz posiadaniem wyobraźni. Osoby, które zamiast włączać film porno do masturbacji, zanurzają się w swój świat fantazji, są bardziej spełnione.

Czy moje fantazje są normalne?

Podstawową kwestią jest zaakceptowanie swoich pragnień. Nie należy z nimi walczyć. Chodzi o to, że dopóki nie ma się popędu do realizacji swoich fantazji, które mogą kogoś skrzywdzić, nie należy w żaden sposób się ich wyzbywać. Kreatywność jest ogromną zaletą w łóżku i warto z niej korzystać. Nigdy nie rób sobie wyrzutów z powodu tego co cię podnieca, a podczas stosunku podążaj za tym. Dzięki temu możesz przeżyć niesamowity orgazm.

Czy różnią się fantazje erotyczne mężczyzn od kobiet?

To o czym myślimy i pragniemy jest w głowie, a jak wiadomo mózg kobiety i mężczyzny znacznie się od siebie różni. W związku z tym to jak wyobraża sobie żona seks odbiega od spojrzenia jej męża. Zasadniczą różnica jest to, że faceci po prostu częściej fantazjują na tematy erotyczne. Pewnie dlatego mówi się, że panowie myślą wyłącznie o seksie. Ponadto to właśnie ich wyobraźnia kreuje im bardziej pikantne sceny. Często skupiają się na szczegółach związanych z ciałem partnerki i swoim. Kreują siebie na super-kochanków ze sporym przyrodzeniem, a swoją kobietę na upodobanie najskrytszych pragnień. Jeden woli spory biust, inny seks analny, a jeszcze inny seks grupowy. Natomiast kobiety w swoich fantazjach bardziej skupiają się na relacji między kochankami. Ponadto ważne jest to jaki druga osoba ma stosunek do kobiety – dlatego często słyszy się o fantazji gwałtu, która dla wielu osób wydaje się być niemoralna.

Czy warto otwierać się wobec partnera i zdradzać swoje fantazje erotyczne?

Warto pamiętać, że często to co nas podnieca i o czym marzymy może stawiać nas w niekorzystnym świetle. Dlatego zanim zdecydujemy się na chwilę szczerości należy się zastanowić, czy to jest osoba godna zaufania. Odradza się swobodne opowiadanie o swoich fantazjach w większym gronie znajomych czy imprezach firmowych. To może zadecydować o dalszej relacji z danymi osobami. Jeśli chodzi o stałego partnera, z którym jesteśmy już kilka lat to jak najbardziej nie powinniśmy obawiać się odrzucenia. Prawdopodobnie jeśli zechce się zrealizować swoje fantazje to nie pozostaje nic innego jak szczerze wyznać co nas kręci. Możliwe, że druga strona z optymizmem zareaguje na nową pozycje seksualną albo użycie gadżetu, czy przebrania podczas stosunku.

Warto fantazjować i nie rezygnować z tego. Warto również grać w otwarte karty z ukochana osobą i realizować swoje wyobrażenia. Jednak należy pamiętać, że to jest tylko w naszej głowie. Dlatego nawet jeśli w naszych myślach jest seksowna aktorka albo sąsiad to nie jest zdrada. Czasami po prostu potrzeba odskoczni od przyziemnego życia i odpłynięcie na chwilę do innej rzeczywistości. Nie dajmy się zakłóć w kajdany nudy i pozycji na misjonarza.

2 thoughts on “Jak powiedzieć o swoich fantazjach erotycznych partnerowi

  1. ja mam podobnie, nie wiem jak powiedzieć mężowi o swoich fantazjach, żeby nie pomyślał, że jestem jakaś.. dziwna

Dodaj komentarz