Wczytuję...

Palisz? Szkodzisz nie tylko sobie

Można by godzinami wymienić jakie szkody i zniszczenia w orgazmie człowieka sieje palenie papierosów, ale jak się okazuje –ani jednoznaczne napisy („palenie zabija”), ani też drastyczne zdjęcia na paczkach nie przynoszą większego efektu. Ludzie już teraz świadomie sobie szkodzą i nie przejmują się konsekwencjami zdrowotnymi. Często słyszy się „na coś trzeba umrzeć”. Szkoda tylko, że niby istoty rozumne z własnej woli wysyłają się na drugą stronę przedwcześnie. Oczywiście, że nie każdy palacz zachoruje na raka i umrze, ale czy rzeczywiście warto aż tak ryzykować? Ten wpis nie ma nikogo ostrzegać o konsekwencjach zdrowotnych i wymieniać po raz kolejny tych wszystkich świństw jakie wdychają palacza przy każdym zaciągnięciu się. Przeczytaj jaką krzywdę twój nałóg wyrządza twoim najbliższym – może to kogoś skłoni do refleksji.

Palenie powoduje niepłodność

wpływ palenia papierosów na niepłodnośćPrzyszli rodzice zdecydowanie powinni zastanowić się nad swoim sukcesem, jeśli są nałogowymi palaczami. Nikotyna jest niezwykle szkodliwa zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Może prowadzić do likwidacji komórek jajowych i obniżenia ich jakości. Prowadzi to niestety do poronień oraz ciąż pozamacicznych. Palenie papierosów ma ogromny wpływ na funkcjonowanie także macicy oraz innych wewnętrznych organów, które odgrywają ważną rolę w donoszeniu ciąży. Nałóg ten jest znaczną przeszkodą dla par, które starają się naturalnie zajść w ciąże.

Mężczyźni sięgając po papierosy najbardziej szkodzą swojemu nasieniu – nikotyna zdecydowanie obniża jakość plemników. Zmniejszona ruchliwość komórek rozrodczych panów ma w końcu spory wpływ na ewentualną ciąże. Ponadto nie tylko zmniejsza się ich jakość, ale co gorsza ilość i to nawet o ponad 10%, co stanowi już spory problem dla starającej się o potomstwo pary. Kolejną ważną kwestią jest to, że nawet jeśli uda się takiej parze zajść w ciążę, palenie papierosów może mieć dramatyczne konsekwencje dla zdrowia dziecka. I nie mówi się tu o kobietach, które świadomie palą podczas noszenia pod sercem swojego dziecka, ale konsekwencjach, które są równie niebezpieczne kiedy przed zapłodnieniem matka paliła. Niestety, ale nałóg ten jest niezwykle niebezpieczny dla zdrowia i życia płodu. Dlatego jeśli masz w planach zostanie rodzicem zastanów się trzy razy zanim sięgniesz po kolejnego peta – czy rzeczywiście jest to warte?

Bierni palacze – niewinne ofiary Twojego nałogu

Powyżej zostało wspomniane, że palenie wyrobów tytoniowych ma ogromny wpływ na zajście w ciąże oraz płód. Kiedy jednak uda się urodzić zdrowe dziecko również należy wystrzegać się palenia przy nim. To, że dana osoba nie zaciąga się papierosem, nie znaczy, że nie ponosi negatywnych konsekwencji twojego nałogu. Świetnym przykładem są domownicy, w szczególności dzieci, palacza. Przykra rzeczywistość jest taka, że truje się osoby, które się kocha najbardziej. Paląc przy żonie, dziecku, mamie, tacie, komukolwiek, wyrządzasz im ogromną krzywdę. Bierne palenie może być równie niebezpieczne jak czynne. Badania wykazują, ze co roku zwiększa się liczba zachorowań oraz tabletki nicorixzgonów spowodowana właśnie biernym paleniem. Dlatego pamiętaj, jeśli nie działają na ciebie jakiekolwiek ostrzeżenia, że robisz sobie krzywdę i możesz przez to umrzeć, to rób co chcesz, ale miej świadomość, że nie jesteś sam na tym świecie. Nałóg nie musi zabić ciebie, ale może doprowadzić do poważnej choroby, a nawet zgonu osoby ci najbliższe. Pomyśl o tym, kiedy znowu sięgniesz po paczkę papierosów i odpalisz go w domu pełnym rodziny.

Czy teraz patrzysz na swój nałóg z innej perspektywy? Jeśli nie jesteś aż tak samolubny i kochasz swoich najbliższych zerwij z nałogiem już dziś. Jeśli będzie ci ciężko, sięgnij wtedy po Nicorix – tabletki wspomagające pozbycie się papierosów z życia twojego i twojej rodziny.

Dodaj komentarz