Wczytuję...

Owoce i warzywa, które wspomagają odchudzanie

warzywa i owoce dla zdrowiaWszyscy dobrze wiedzą, że należy jeść warzywa i owoce. Głównie dlatego, że stanowią źródło niezbędnych dla organizmu witamin oraz pierwiastków. Każdy z nich na swój wyjątkowy sposób dostarcza ludziom mnóstwo pożytecznych minerałów. Ponadto są źródłem błonnika, który stanowi ważne wsparcia dla odpowiedniej pracy metabolizmu. Błonnik jest potrzebny przede wszystkim do sprawnej przemiany materii. W związku z tym bez dwóch zdań nie tylko opłaca się jeść owoce i warzywa, ale wręcz powinno się to robić. Jednak jest jedna kwestia, o której należy koniecznie pamiętać. Aby zachować wszelkie wartości odżywcze plonów matki natury, powinno się spożywać je w odpowiedniej formie. Chodzi oczywiście o to, aby nie przetwarzać ich termicznie. W temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza wszelkie witaminy oraz drogocenne dla zdrowia składniki odżywcze, giną i nie zostaje w nich nic więcej jak smak.

Trzymając się kilku zasad, które poniżej zostaną opisane można świetnie urozmaicić swoją dietę kolorowymi i zdrowymi owocami i warzywami. Każdy zapewne słyszał o tym jak ważne jest to, aby dieta człowieka była różnorodna i zbilansowana. Oznacza to, że powinna zawierać wszystkie źródła pożywienia. Nie powinno się sięgać wyłącznie po mięso albo jeść tylko węglowodanów. Dobra dieta to taka, która jest bogata zarówno w białko jak i węglowodany (przede wszystkim te złożone) oraz oczywiście tłuszcze.

Zasady doboru warzyw i owoców

Podstawowym kryterium jakie powinno wyznaczać nasze wybory podczas zakupów w tzw. warzywniaku jest sezonowość oraz skąd pochodzi. Jeśli masz do wyboru jabłko z polskiego sadu albo ananasa, który przypływa jeszcze niedojrzały z dalekiego kraju, to zawsze, ale to zawsze wybierasz jabłko. Dlaczego? Wcale nie chodzi tu o to, aby być patriotą i stawiać tylko na polskie produktu. Chodzi przede wszystkim o dwie kwestie. Po pierwsze sezonowe owoce są najzdrowsze, ponieważ ich wzrost nie jest wywoływany sztucznie, one cały rok ciężko pracowały, abyś mógł przez te kilka tygodni w roku cieszyć się ich prawdziwym smakiem. Kiedy jest maj idź do sklepu po szparagi. W czerwcu sięgnij po pyszne truskawki oraz maliny. Lipiec to czas na dorodne czereśnie oraz jagody. Nie zapominamy także o młodych ziemniakach, cebuli, kapuście oraz koperku. Można tak jeszcze długo wymieniać, ale na pewno doskonale sam wiesz co aktualnie jest w sprzedaży. Poza tym zdecydowanie bardzie poleca się dokonywać zakupów na lokalnych ryneczkach oraz małych warzywniakach niż supermarketach. Myślę, że każdy w głębi duszy wie, że w takich miejscach można kupić warzywa i owoce od lokalnych rolników, które nie są opryskiwane i sztucznie nawożone.

świeże warzywa i owoce

Właściwości warzyw i owoców, które wspomagają odchudzanie

Jak już na samym początku zostało wspomniane zarówno warzywa jak i owoce są bogate w błonnik. Jest on po pierwsze ważny dla przyspieszenia pracy metabolizmu, a także usprawnia perystaltykę jelit. Płody z ziemi są równie ważne dla detoksykacji organizmu. A jak wiadomo pozbywanie się toksyn jest bardzo istotne dla utraty wagi. Nie tylko błonnik, ale także minerały oraz woda zawarta w warzywach i owocach skutecznie hamuje apetyt. Wiele osób tyje właśnie dlatego, że nie potrafi odmówić sobie swojej ulubionej przekąski. Dzięki uczuciu sytości po posiłku składającego się z warzyw i owoców wytrzymasz dłużej bez spożycia dodatkowych kalorii.

Co oprócz diety? Postaw na suplement Chocolate Slim (skład)

chocolate slim składDieta oczywiście jest bardzo ważna, ale warto wiedzieć, że gdy ma się kilka kilogramów nadwagi sama dieta nie zawsze wystarcza. Szczególnie jeśli chce się zrzucić nadprogramową tusze w stosunkowo krótkim czasie. W takim wypadku najlepiej postawić na sprawdzony i skuteczny preparat taki jak Chocolate Slim. Skład tego suplementu jest oparty przede wszystkim na znanym wszystkim składniku czyli kakaowcu. Należy wiedzieć, że roślina ta ma właściwości termogeniczne, a co za tym idzie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Cały preparat opiera się na swojej sproszkowanej postaci, który po zalaniu mlekiem zamienia się w pyszny shake. To właśnie sprawia, że trafia szybciej niż popularne tabletki do miejsc, w których powinno się spalić tkankę tłuszczową. Dzięki temu nie podrażnia żołądka i szybko się rozpuszcza. Oczywiście zarówno dieta jak i wysiłek fizyczny są bardzo ważne dla uzyskania zgrabnej sylwetki, jednak suplementy diety są świetnym uzupełnieniem. Przede wszystkim dedykuje się takie rozwiązanie osobom, które mają problemy z metabolizmem oraz nadmierny apetyt. Jeśli zainteresowałeś się tym produktem to zachęcamy do bardziej szczegółowej lektury o Chocolate Slim na naszym blogu – kliknij tutaj.

Jak widać metod zrzucania wagi i dbania o siebie jest wiele. Jednak istnieje również sporo sposobów na ułatwienie sobie tego żmudnego procesu. Warto postawić na urozmaicenie swoich posiłków sporą ilością warzyw i owoców, które świetnie wpływają na pracę metabolizmu oraz dodają organizmowi witalności. Kolejnym elementem jest dobrze dobrany do swoich potrzeb suplement diety. Jeśli będziesz się trzymać tych dwóch elementów zyskasz zdrowie i smukłą sylwetkę w mgnieniu oka!

Dodaj komentarz