Wczytuję...

Niskie libido? Znamy sposoby jak to zmienić

sposoby na niskie libidoDysfunkcje seksualne spotykają coraz większą liczbę społeczeństwa. Dotyczy to obu płci i praktycznie zdarza się w każdym wieku. Przyczyny mogą mieć zarówno podłoże psychiczne jak i fizyczne. Te pierwsze to między innymi: stany depresyjne, stres oraz problemy w związku. Natomiast drugi powód przejawia się głównie w obniżonym poziomie testosteronu, nadużywaniu alkoholu, a także w za małej lub zbyt dużej aktywności fizycznej.

Sposoby na podwyższenie popędu seksualnego są różne dla kobiet i mężczyzn. Nie powinno się stosować tych samych suplementów dla obu płci. Inne hormony odpowiadają za żeńskie libido i zupełnie inne za męskie. Należy definitywnie to rozróżnić.

Panie pierwsze – co wzmacnia popęd u kobiet?

  1. Żelazo. Zbyt niski poziom tego pierwiastka w organizmie sprawia, że obniża się ochota na sex. Ponadto odpowiada on również za jakość orgazmu. Jednak drogie panie nie biegnijcie teraz do apteki po żelazo. Zbyt duża ilość może być bardzo szkodliwa. Powyżej 20 miligramów dziennie spowoduje zaparcia, a nawet rozstrój żołądka. Natomiast jednorazowa dawka większa niż 60 mg jest groźna dla życia. Może lepiej sięgnąć po zieloną pietruszkę albo szpinak i dodać do koktajlu?
  2. Korzeń maca. Warzywo korzeniowe znane również jako peruwiański żeń-szeń. Dostarcza organizmowi sporo białka i praktycznie większość przydatnych nam aminokwasów. Co istotne nie jest on definiowany jako afrodyzjak. Jest po prostu super warzywem, które wzmacnia ciało. Stosuję się go również w leczeniu niepłodności.
  3. Figi, banany i awokado. Można uznać to za neutralny sposób. To dobry wspomagacz zarówno dla pań jak i mężczyzn. Te owoce zawierają szereg witamin i minerałów. Dzięki nim podnosi się przepływ krwi do genitaliów. Często słyszy się stwierdzenie, że nie ma dowodów na to, by tak zwane afrodyzjaki dawały tyle korzyści. Jednak jedzenie warzyw i owoców jeszcze nikomu nie zaszkodziło, więc warto próbować.

Produkty zwiększające libido u mężczyzn

  1. Zioła. Gdy następnym razem usiądziesz do romantycznej kolacji dorzuć do swojego dania np. bazylię lub.. czosnek. Wiadomo, że ten drugi ma intensywny zapach, ale to właśnie sprawia, że pobudza zmysły i podnosi przepływ krwi. Dalej mamy miłorząb dwuklapowy. Wystarczy tylko kawałek liścia z tego chińskiego drzewa, aby zapobiec impotencji.
  2. Lampka czerwonego wina. Zapewne to żadne zaskoczenie, że właśnie ten napój został wymieniony. Jeśli chodzi o alkohol i libido to umiar jest kluczem do sukcesu. Dwie lampki to już za dużo. Zbyt spora ilość alkoholu zaburza zdolność erekcji.
  3. Johimbina. Związek organiczny występujący na obszarze Zachodniej Afryki. Potocznie nazywany naturalną viagrą. Składniki zawarte w johimbinie sprawiają, że zwód może trwać bardzo długo. Poprawia jakość stosunku seksualnego oraz orgazmu.

Jak na początku zostało wspomniane, obniżenie popędu seksualnego nie tkwi tylko w fizycznych problemach. Taki sam wpływ mają aspekty psychiczne. Dlatego przedstawimy kilka porad jak podnieść libido poprzez wzmocnienie siły naszej psychiki.

Wzmacnianie naszej psychiki

  1. Bądź pewny siebie. Zamiast skupiać się na niedoskonałościach postaw na swoje atrybuty. Nie ważne, że Twój penis czy piersi  nie wyglądają jak w filmach porno. Na pewno masz milion innych zalet, które sprawiają, że jesteś wyjątkowy. Poczucie własnej wartości często jest przeszkodą, aby cieszyć się seksem. Wiele kobiet zamiast myśleć o przyjemności podczas stosunku rozmyśla tylko o swoich niedoskonałościach. Przez co nigdy  nie doświadczają orgazmu.
  2. Medytacja i odprężenie. Możesz być fizycznie zdrowy jak ryba. Jednak codzienny stres obniża Twoje libido. Kobiety zdecydowanie bardziej ulegają trudom życia codziennego. Ma to swoje odbicie w ich niechęci do współżycia. Rozładuj napięcie poprzez medytacje oraz ćwiczenie jogi czy tai chi.
  3. Zdrowy związek. Często problemy z popędem seksualnym wynikają z niezrozumienia drugiej strony. Częste kłótnie i złośliwości osłabiają waszą relację. Jak wiadomo szczególnie panie kierują się emocjami. Takie ciągłe napięcie i negatywna atmosfera między partnerami nie wróży dobrze. Inni stosują seks jako sposób na rozwiązanie danego problemu. Jednak istnieją różne opinie seksuologów na ten temat.

Zawsze warto zacząć walkę z zaburzeniami erekcji od tych naturalnych sposobów. Często wszystko siedzi w naszej głowie, na to również należy zwrócić uwagę. Zachęcamy do obserwacji waszego ciała. Wtedy samodzielnie można dobrać kurację. Bezwzględnie należy rozróżniać leczenie damskie i męskie. Kobieta nie może wspomagać swojego libido tabletkami na potencję swojego faceta. I odwrotnie, niech mąż nie podkrada żonie suplementów.

Dodaj komentarz