Wczytuję...

Kobiecy orgazm – jak go osiągnąć?

kobiecy orgazmTrochę przewrotnie postawiliśmy właśnie na taki tytuł tego wpisu, ponieważ orgazm nie powinien być traktowany jako warunek konieczny dobrego seksu. Co to właściwie jest dobry seks? Dla każdego może być istotne zupełnie coś innego. Jedni kochają się, ponieważ chcą okazać miłość drugiej osobie, innych pobudką będzie po prostu chęć zaspokojenia swojego popędu seksualnego. Takich powodów są setki i więcej, ale najważniejszą kwestią, o której poniżej będzie więcej, jest właśnie orgazm. Współczesna, ładnie to ujmując, kultura poniekąd wymaga od kobiet przeżywania orgazmów. Najlepiej oczywiście, aby były wielokrotne i towarzyszyła im ejakulacja. Jednak jak się okazuje większość stosunków seksualnych wcale nie kończy się happy-endem.

Dlaczego tak trudno osiągnąć szczytowanie przez kobiety?

Można odpowiedzieć krótko i złośliwie, że baby są skomplikowane i tyle. Jednakże jest również druga strona medalu. Jeśli już kobieta nauczy się osiągać orgazm to jej facet będzie miał czego zazdrościć. Po pierwsze żeńskie szczytowanie może być wielokrotne i trwać znacznie dłużej niż męski kilkusekundowy wytrysk. Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć jest niestety to, że za orgazm odpowiada nie tylko łechtaczka. Jest to zdecydowanie bardziej złożony proces, który angażuje zarówno fizycznie (punkt G, łechtaczka), ale również emocjonalnie i psychicznie (neuroprzekaźniki oraz uczucia jakimi darzy się drugą osobę). Dopiero połączenie tych wszystkich puzzli daje efekt.

Praktyka czyni mistrzynię, więc nie krepuj się i ćwicz!

Jak już nieśmiało napomknięto, orgazmu trzeba się n a u c z y ć. Jednak co to oznacza w praktyce? Same bardzo przyjemne rzeczy. A teraz konkrety – to właśnie kobieta powinna znać najlepiej swoje ciało. Dlatego trzeba samodzielnie sprawdzić, w którym miejscu jest przyjemnie i przy jak mocnym nacisku jest nadal przyjemnie, a kiedy robi się już mniej miło. Najlepiej włączyć relaksacyjną muzykę, napuścić dużo ciepłej wody do wanny, wlać pięknie pachnące olejki i zanurzyć się we własnej rozkoszy. Mówiąc wprost masturbacja jest ważna.

Oczywiście wszystko co jest nadużywane prowadzi do nieciekawych skutków, jednak w granicach przyzwoitości dotykanie siebie jest potrzebne. Istotne dla osiągnięcia orgazmu jest znalezienie punktu G i wypróbowanie kilku opcji dotyku. Miejsce to znajduje się wewnątrz waginy i łatwo zlokalizujecie go poprzez szukanie niewielkiego gruczołu na górnej ściance. Przydatnym rozwiązaniem może okazać się stosowanie tabletek Femmax, które poprawiają libido u kobiet. Jeśli kobieta nauczy się dotyku, który daje realną przyjemność, może przejść do dalszego etapu. Warto spróbować zabawek erotycznych, wibratora albo dildo, dzięki którym wejdzie na kolejny poziom poznania własnego ciała.

Co może zrobić mężczyzna, aby pomóc partnerce w szczytowaniu?

Jeśli kobieta rzeczywiście jest świadoma swojego ciała to połowa sukcesu. Mężczyźni często za punkt honoru biorą sobie doprowadzenie ukochanej do orgazmu. Prawdopodobnie nie zdają sobie sprawy, że to nie do końca od nich zależy. Jednak nie można odmówić panom zupełnie braku udziału w odczuwaniu rozkoszy przez kobiety. Problemem jest niestety długość stosunku – mężczyzna potrzebuje z reguły znacznie mniej czasu niż kobieta, aby osiągnąć orgazm. Przeważnie seks kończy się dla pań zbyt wcześnie. Sposobem, aby mężczyzna stał się kochankiem idealnym i wytrzymywał nawet długotrwałe stosunki w pełnej gotowości, jest zainwestowanie w Vigrax. Drugą opcją może być po prostu wydłużona gra wstępna, jednak to mniej pewna opcja.

Dodaj komentarz