Wczytuję...

Jak oswoić się z nagością przy swoim partnerze

Jak oswoić się z nagościąNagość w tzw. cywilizowanej kulturze nie jest w pełni akceptowana. Oczywiście nie dochodzi do takiego ostracyzmu jak w wiekach średnich. Jednak nadal rozmowy o nagości oraz odnoszenie się z nią nie są powszechne. Im bardziej konserwatywna społeczność tym trudniejsze staje się przeskoczenie pewnych barier obyczajowych. Stosunek do nagiego ciała wynika również z religii, którą dana osoba wyznaje. Są takie wyznania, które nie widzą nic złego w kulcie ludzkiego ciała. Natomiast większość religii uważa, że ciało, szczególnie kobiece powinno być zasłonięte. Robi się z tego swego rodzaju tabu.

Dlaczego kobiety częściej niż mężczyźni wstydzą się swojego ciała?

Jeśli zostałaby przeprowadzona sonda uliczna, w której pytanie brzmiałoby – czy wstydzisz się nagości? Albo czy lubisz swoje ciało? To prawdopodobnie większość kobiet odpowiedziałaby, że nie lubi swojego ciała i wstydzi się być nago. Natomiast panowie daliby zupełnie odwrotne odpowiedzi. Skąd w takim razie bierze się ta niepewność siebie w nomen omen płci pięknej? Niestety jest to zakorzenione w naszej kulturze od setek lat. Niemalże od zawsze kobiety miały być tylko dla swoich mężów. Idealnie odzwierciedla tę idee religia islamska, jednak nie chcemy kierować tych rozważań w tę stronę. Wracając do tematu – obecnie na każdym kroku już małe dziewczynki są bombardowane stereotypem idealnej sylwetki. Piersi muszą być oczywiście duże, jędrne ze sterczącymi sutkami. Pupa niczym brazylijska miss. W ten sposób każda, która odstaje od tej wizji może czuć się gorsza. Nic dziwnego, że rodzi to niepewność siebie i kompleksy. To wszystko w łatwy sposób przekłada się na późniejsze stosunki z partnerem.

Jak się oswoić ze swoim nagim ciałem?

To co jest najważniejsze – zaakceptuj siebie! Należy w końcu zrozumieć, że nie ma ludzi idealnych. Tacy istnieją tylko w photoshopie, na okładkach gazet po odpowiednim retuszu. Jeśli weźmie się to sobie do serca to może w końcu kobiety przestaną się zadręczać swoimi niedoskonałościami. Pogoń za pięknem może być zgubna. W tym momencie należy doprecyzować. Każdy powinien dbać o siebie, o swoją sylwetkę i wygląd. Jeśli, nieważne czy kobieta czy mężczyzna, jest zadbany i dobrze się czuje we własnym ciele to nie ma problemu ze swoją nagością. Ten artykuł nie ma nakłaniać nikogo do paradowania jak go Bóg stworzył po ulicy. Chodzi tylko i wyłącznie o akceptację samego siebie.

Co daje akceptacja swojego nagiego ciała?

Po pierwsze, czego nie dostrzega się na pierwszy rzut oka, zaakceptowanie swoje ciała da lepszy seks. Właśnie tak, większość kobiet nie osiąga orgazmu, ponieważ zamiast skupiać się na czerpaniu ze stosunku przyjemności, rozmyśla o swoich fałdkach na brzuchu. W ten sposób nigdy nie będzie szczytowała, bo nie odczuwa rozkoszy. Innym plusem jest zyskanie pewności siebie. W obecnych czasach jest to niemalże wymóg. W pracy oczekują przecież, że będziesz przebojowa i zadziorna. Mówi się – jak można lubić ludzi skoro nie lubi się samego siebie. W tym zdaniu jest wiele prawdy i należy czasami się nad tym pochylić, aby zweryfikować swoje zachowanie.

Odpowiadając na zadane na samym początku pytanie – jak oswoić się z nagością przy partnerze, należy pamiętać o kilku kwestiach:

  1. Zaakceptuj siebie.
  2. Nie wierz w to co widzisz w gazetach – ludzie tak nie wyglądają.
  3. Zadbaj o siebie – zacznij ćwiczyć albo lepiej się odżywiać.
  4. Raz na dwa tygodnie zrób peeling ciała – skóra będzie delikatna i aksamitna.
  5. Jeśli bardzo się wstydzisz zacznij od prześwitującej koszuli nocnej – stopniowo oswoisz się ze swoją nagością.
  6. Kup seksowną bieliznę – nic tak nie dodaje pewności siebie jak ponętna bielizna.
  7. Jeśli zapalone światło Cie peszy zapal świeczki – nie tylko dodadzą nastroju, ale w tym świetle ciało wygląda zawsze dobrze.
  8. Powiedz wprost partnerowi, że się wstydzisz – jeśli mu na tobie zależy doda Ci otuchy.

Zastosuj tych kilka rad w swoim życiu, a jesteśmy przekonani, że wkrótce twoje nagie ciało będziesz odsłaniała bez skrępowania przy partnerze.

Dodaj komentarz