Wczytuję...

Dzięki tym zasadom spalisz zbędne kilogramy

dieta i treningiOtyłość to jedna z plag naszych czasów. Mimo tego, że medycyna jest na wysokim poziomie to ludzie niestety sami robią sobie krzywdę poprzez niezdrowe nawyki żywieniowe oraz lenistwo. Niestety nie można inaczej nazwać tego, kiedy ktoś świadomie doprowadza swoje ciało do znacznej nadwagi. Jak wiadomo spore otłuszczenie organizmu prowadzi do niebezpiecznych dla życia chorób oraz powoduje znaczne problemy z poruszaniem się co w konsekwencji prowadzi do powstania kuli śniegowej. Ludzie w ten sposób zapędzają się w kozi róg i coraz ciężej jest im pozbyć się swoich nadmiernych kilogramów. Jednak należy pamiętać, że nigdy nie jest za późno i zawsze warto starać się zmniejszyć swoją wagę. Warto wiedzieć, że spora nadwaga to ogromne obciążenie stawów, szczególnie kolan oraz kręgosłupa. Dlatego nie warto ryzykować kalectwem dla dodatkowej porcji jedzenia.

Postaw na zrównoważoną dietę

Szczupła sylwetka nie musi kojarzyć się ze spędzaniem wielu godzin na siłowni albo biegania masy kilometrów. Największym problemem, który doprowadza do otyłości do nadmierne jedzenie i to rzeczy, które nie sprzyjają szczupłej sylwetce. Do nich należą wszelkiego rodzaju fast-foody. Słodycze oraz jasne pieczywo. Oczywiście taki produktów jest znacznie więcej, jednak każdy mniej więcej zdaje sobie sprawę z tego jaka żywność nie jest zdrowa. Oczywiście nie trzeba sobie wszystkiego odmawiać i raz na jakiś czas można skusić się na ulubiona pizzę czy czekoladę, ale wszystko musi być zjadane z głową. Objadanie się tylko tego typu jedzeniem doprowadzi każdego prędzej czy później do otyłości.

Świetnym rozwiązaniem jest dowiedzenie się jakie jest twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli wiesz ile twój organizm potrzebuję energii  do przeżycia i nie będzie się przekraczało tego limitu, to nie ma opcji, aby przytyć. Niestety zdecydowanie częściej ludzie przekraczają ten limit i robiąc tak niemalże każdego dnia dochodzi szybko do otyłości. Istnieje zasada określająca szczupłą sylwetkę – 70% sukcesu to dieta, a tylko 30% to wysiłek fizyczny.

Jeśli trening to tylko interwały

Czym w ogóle jest interwał w sporcie? To nic innego jak wykonywanie ćwiczeń w różnym tempie. Istnieje wiele rodzajów i teorii określających najlepsze treningi interwałowe. Do najpopularniejszych należy protokół Tabaty, który wykonuje się w tempie 2:1 – czyli na 20 sekund pracy przypada 10 sekund odpoczynku. Innym bardzo popularnym interwałem jest HIIT, w wolnym tłumaczeniu to wysokiej intensywności trening interwałowy. Dzięki tego rodzaju treningowi jeszcze długo po zakończeniu aktywności fizycznej będziesz spalać kalorie, gdyż świetnie podkręcisz swój metabolizm. A jak wiadomo to właśnie przemiana materii jest bardzo istotna dla utrzymania poprawnej wagi. Warto mieć zawsze na uwadze te dwie zasady – jedz z głową i daj sobie popalić od czasu do czasu na siłowni. Dzięki temu nie będziesz mieć nigdy problemu z nadwagą.

Dodaj komentarz